12 лютого 2016 року начальник відділу активної підтримки безробітних Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниці Тетяна Баланюк взяла участь у підсумковій конференції проекту: «Освіта протягом всього життя» на запрошення громадської організації «Центр Поділля-Соціум».
Принцип «освіта через усе життя» діє у всіх цивілізованих країнах. Кожна людина сьогодні відчуває брак певних знань і має потребу в їх регулярному оновленні. До професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації прагнуть як професійно успішні люди, так і безробітні громадяни, які стали такими через неможливість працевлаштування або відсутність необхідної кваліфікації. Соціологічні дослідження показують, що в сучасних умовах зростає число людей, що продовжують освіту і засвоюють нові для них професії і кваліфікації. Це пояснюється багатьма причинами: швидко застарівають отримані людиною професійні знання; колись популярні професії стають незатребуваними; людина втрачає інтерес до вибраної професії; людина прагне підвищити якість професійних знань і побудувати кар’єру; людина підвищує свою конкурентоспроможність за допомогою здобуття додаткової спеціальності або кваліфікації.
Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» протягом року реалізовувала даний проект, який підтримано Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні.
Мета проекту – підвищення соціальної активності та правової обізнаності літніх людей шляхом створення та функціонування центрів соціальної активності у 7 містах України (Вінниця, Одеса, Чернігів, Львів, Рівне, Хмельницький, Київ). На конференції підведено підсумки реалізації проекту «Освіта протягом всього життя», розглянуті питання важливості та актуальності роботи з людьми поважного віку, можливості громадських організацій та структур органів влади в напрямку освіти та підтримки літніх людей. Під час заходу власним досвідом поділилися учасники з інших міст.
Одним з основних напрямків роботи центрів є навчання людей поважного віку працювати на комп’ютері та шукати інформацію правового характеру за допомогою мережі Інтернет. Крім того, в центрах соціальної активності проходять курси з успішного спілкування, психології, правознавства, рукотворчості, фітнес-аеробіки, краєзнавства.
Освіта протягом життя покликана підвищувати рівень загальних знань і розширювати можливості участі громадян у культурній, соціальній і політичній діяльності країни. Вона повинна внести вклад у подальшу демократизацію суспільства, а також сприяти посиленню позиції людини в професійній діяльності.
На жаль, в Україні освіта протягом життя перебуває у зародковому стані. Навчання протягом життя виходить на чільні позиції у світових освітніх процесах – це диктується базовими тенденціями сучасного розвитку людства. Тому для України вкрай важливо найближчим часом вжити дієвих заходів для подолання відставання у цій сфері.