Народився 4 серпня1976 року в м.Вінниці.Освіта вища. У 1999 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю „Всесвітня історія”, у 2005 році - Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю „Правознавство”.

Свою трудову діяльність розпочав у 1999 році юристом відкритого акціонерного товариства ”Маяк” (м.Вінниця). Працював юрисконсультом інформаційного виробничого комерційного підприємства ”Логос”, провідним спеціалістом Вінницького обласного центру соціальних служб для молоді.         У Вінницькій обласній службі зайнятості працює з 8 серпня 2001 року на посадах: державного інспектора праці (провідного спеціаліста) Ленінського районного центру зайнятості м.Вінниці; державного інспектора праці (провідного спеціаліста), головного спеціаліста, заступника начальника інспекції, начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Вінницького обласного центру зайнятості; провідним інспектор з питань запобігання та виявлення корупції ОЦЗ,  начальником відділу з питань посередництва у сфері зайнятості, начальником відділу з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Вінницького обласного центру зайнятості.

У 2015 році ДЕРУН В.І. нагороджений Почесною грамотою Державної служби зайнятості (Центрального апарату), у 2009 році йому висловлено Подяку директора Державного центру зайнятості. Неодноразово нагороджувався Почесною грамотою Вінницької облдержадміністрації та обласної ради, Грамотою Вінницького обласного центру зайнятості та Почесною грамотою Вінницького обкому профспілки працівників держустанов.

У грудні 2017 року призначений заступником директора Вінницького обласного центру зайнятості.